ماشین اصلاح صورت

راهنمای خرید ماشین ریش تراش (ماشین اصلاح صورت و سر) + پرفروش‌ترین ریش تراش‌ها

ماشین اصلاح صورت و سر

امروزه استفاده از ماشین اصلاح صورت و سر خیلی بیشتر از گذشته مورد استقبال قرار گرفته و به خاطر همین موضوع کمپانی‌های زیادی اقدام به تولید این دستگاه کرده‌اند. به طوری که اگر سری به بازار فروش لوازم اصلاح صورت و بدن بزنید می‌بینید برندهای بسیاری هستند که در این زمینه با یکدیگر در حال رقابتند. اگر قصد خرید ماشین اصلاح را دارید و نمی‌دانید کدام برند ارزش خرید دارد این مقاله را تا انتها بخوانید تا علاوه بر معرفی برندهای معتبر با راهنمای خرید ماشین اصلاح هم آشنا شوید.

انواع تیغه در ماشین اصلاح صورت و سر

استفاده از ماشین‌های اصلاح که جزو لوازم اصلاح صورت مردانه است امروزه طرفداران بسیاری پیدا کرده و بسیاری از مردان به دنبال خرید این دستگاه هستند. اما پیشنهاد می‌کنیم قبل از اینکه برای خرید اقدام کنید سعی کنید اطلاعات خود را در مورد ماشین اصلاح بالا ببرید. اولین چیزی که می‌خواهیم درباره این ماشین‌ها برایتان توضیح دهیم انواع تیغه در ماشین اصلاح است.
به طور کلی ماشین‌های ریش تراش دو نوع تیغه دارند:

 1. ماشین ریش تراش با تیغه چرخشی
 2. ماشین ریش تراش با فویلی

ماشین ریش تراش با تیغه چرخشی

اگر می‌خواهید یک اصلاح خیلی تمیز و فوق العاده داشته باشید، ریش تراش با تیغه چرخشی بهترین گزینه برای شماست. تیغه‌های این مدل بیضی شکل بوده و استفاده از آن بسیار راحت است. این مدل ریش تراش صدای کمی دارند و موهای خیلی بلند را هم می‌تواند به خوبی اصلاح کند.

ماشین ریش تراش

ماشین اصلاح فویلی

تیغه‌های ریش تراش فویلی زیر یک فویل محافظ قرار گرفته و به جای اینکه چرخش داشته باشند، دارای حرکت رفت و برگشتی هستند. در ریش تراش‌های فویلی چند تیغه وجود دارد. به طور مثال ریش تراش‌های با چهار تیغ، سریع تر از سه تیغه‌ها صورت را اصلاح می‌کنند. دقت کنید زمانی که با ریش تراش فویلی کار می‌کنید، دست شما باید حرکت رفت و برگشتی داشته باشد نه حرکت چرخشی.

ریش تراش فویلی

تفاوت تیغه سرامیک و فولادی

همه ماشین‌های اصلاح تیغه ثابت (تیغه زیری) دارند که جنس آن از فولاد است. برخی ماشین‌ها تیغه متحرک هم دارند که از جنس سرامیک می‌باشد. این دو جنس تیغه تفاوت‌هایی با هم دارند که می‌توان گفت تیغه سرامیکی تیزتر از فولادی بوده و کند نخواهد شد. اما در در کنار این نکته مثبت، تیغه سرامیکی در صورت ضربه خوردن امکان شکستگی دارد.

انواع باتری‌های ماشین اصلاح سر

ماشین‌های اصلاح به طور کلی دو نوع باتری دارند که عبارتند از:

 1.  باتری لیتیومی
 2.  باتری نیکلی

این دو نوع باتری علاوه بر تفاوت در کارکرد، در قیمتشان هم با یکدیگر اختلاف دارند. دلیل این اختلاف قیمت هم این است که باتری‌های لیتیومی ماشین‌های اصلاح، برای شارژ به مدارهای پیشرفته‌ای نیاز دارند و همین مسئله باعث ایجاد اختلاف در قیمت‌ها می‌شود. در ادامه ویژگی‌های این دو نوع باتری را برایتان بیشتر توضیح می‌دهیم:

باتری لیتیومی

باتری لیتیومی یکی از انواع باتری‌های ماشین اصلاح سر می‌‌باشد. از ویژگی‌های این نوع باتری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • این نوع باتری طول عمر بسیار بالایی دارد
 • قابلیت شارژ سریع داشته و در کمتر از ۲ ساعت شارژ می‌شود

باتری نیکلی

یک نوع دیگر از باتری‌های ماشین اصلاح سر باتری نیکلی می‌باشد که از ویژگی‌های این باتری می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • باتری نیکلی از جنس نیکل ساخته شده است
 • شارژ این باتری طولانی مدت بوده و تا ۸ ساعت طول می‌کشد

نکات مهم و کاربردی هنگام تهیه ماشین اصلاح صورت و سر

اگر به دنبال راهنمای خرید ماشین اصلاح صورت و سر هستید و می‌خواهید اطلاعات کافی در این زمینه را داشته باشید ما سعی کرده‌ایم تمامی نکاتی که در زمان خرید ماشین اصلاح باید به آن دقت شود را برایتان جمع آوری کنیم. پس با ما همراه باشید تا نکات مهم و کاربردی هنگام تهیه ماشین اصلاح صورت و سر را بدانید.

قیمت

قیمت یکی از موارد مهم در زمان خرید هر وسیله است. ابتدا مشخص کنید که قصد دارید در چه رنج قیمتی ماشین اصلاح خریداری کنید چون با توجه به بودجه‌ای که در نظر گرفته‌اید باید ببینید می‌توانید یک ماشین ریش تراش گران قیمت با کیفیت فوق العاده عالی بخرید یا یک ماشین اصلاح ارزان با کیفیت متوسط ؟

برق یا باتری

قبل از این که اقدام به خرید ماشین اصلاح صورت و سر کنید، مشخص کنید که می‌خواهید ریش تراش باتری دار بخرید یا یک ریش تراش که با قدرت برق کار می‌کند؟
نکته‌ای که در مورد ماشین‌های اصلاح باتری دار وجود دارد این است که این ابزار قابل حمل بوده و شما می‌توانید به راحتی آن را با خودتان حمل کنید. علاوه بر این اغلب این ماشین‌ها ضدآب بوده و برای اصلاح زیر دوش هم کاربرد دارند. اما از لحاظ قدرت اگر بخواهیم مقایسه کنیم باید بگوییم که قدرت ریش تراش‌های باتری دار خیلی کمتر از ریش تراش‌های سیمی است و برای اصلاح موهای بسیار بلند کارایی ندارند.

در کل این ریش تراش‌های باتری دار و شارژی عمرشان نسبت به ریش تراش‌های سیمی که با برق مستقیم کار می‌کنند، کمتر است.

داشتن شانه

حتما دقت کنید ماشین اصلاحی که می‌خرید، شانه مخصوص با درجه‌های قابل تنظیم داشته باشد. چون با استفاده از این شانه‌ها می‌توانید هر اندازه دلخواهتان بود، ریش یا موها را کوتاه کنید.

راهنمای خرید ماشین اصلاح

ضدآب بودن

دستگاه‌های الکتریکی یک نشان با عبارتIPXY دارند که میزان مقاومت دستگاه در رطوبت و گرد و غبار را نشان می‌دهد.

 • عبارت(IP) میزان مقاومت در برابر آب و عوامل خارجی مانند گرد و غبار را نشان می‌دهد.
 • حرف X بیانگر مقاومت در برابر گرد و غبار بوده و عددی بین ۰ تا ۶ می‌باشد.
 • حرف Y مقاومت دستگاه در مقابل آب را نشان می‌دهد و عددش بین ۰ تا ۸ است.

داشتن نوار سرد

هنگام خرید ماشین اصلاح صورت دقت کنید نوار سرد هم داشته باشد چون با وجود این مزیت در دستگاه می‌توانید از بروز جوش یا آلرژی روی پوست جلوگیری کنید. همچنین نوار سرد به شادابی و شفافیت پوست کمک شایانی خواهد کرد.

نشان دهنده میزان شارژ

دقت کنید در زمان خرید ماشین اصلاح، دستگاهی را انتخاب کنید که نمایشگر نشان دهنده میزان شارژ داشته باشد. برخی دستگاه‌ها، یک لامپ سبز دارند که به معنای شارژ کامل است و یک لامپ قرمز که به معنای اتمام شارژ می‌باشد. در هر صورت این نشان دهنده شارژ، مورد مهمی بوده تا به وسیله آن از شارژ داشتن یا نداشتن دستگاه مطلع شوید.

ماشین اصلاح صورت و سر

قابلیت شارژ سریع

داشتن قابلیت شارژ سریع یک ویژگی بسیار خوب برای دستگاه شما خواهد بود. مثلا اگر دوش شما در حمام ۱۰ دقیقه طول می‌کشد، در صورتی که ماشین قابلیت شارژ سریع داشته باشد، می‌توانید در همان فاصله ریش‌ها را اصلاح کنید.

اصلاح خط ریش با خط زن یا تریمر

دقت کنید دستگاهی که می‌خرید، قابلیت اصلاح خط ریش داشته باشد. با قابلیت امکان اصلاح خط ریش می‌توان موهای جلوی گوش و یا دیگر موهای بلند را اصلاح نمود. طول تیغه اصلاح خط ریش بهتر است در حد متوسط باشد، چون تیغ کوتاه نمی‌تواند به راحتی خط ریش را اصلاح کند و تیغ بلند دقت و ظرافت ندارد.

اصلاح موهای گوش و موهای بلند

برخی ماشین‌های اصلاح که در بازار موجود هستند قابلیت این را دارند که موهای داخل گوش، خط ریش و موهای بلند را هم اصلاح کنند. پس در زمان خرید این مورد را هم در نظر بگیرید.

سهولت تمیز کردن

ماشین‌های اصلاح یا ریش تراش چون موها را کوتاه می‌کنند بعد از مدتی کثیف شده و نیاز به نظافت دارند. برخی ماشین‌های اصلاح در جعبه خود برس کوچکی برای تمیزکاری دارند و برخی دیگر دستگاه‌ها به سیستم نظافت کننده خودکار مجهز هستند.

در کل هنگام خرید ماشین اصلاح دقت کنید تمیز کردن دستگاه ساده باشد و ابزار تمیزکاری به همراه داشته باشد.

راحتی ارگونومیک

قابلیت ارگونومیک یک ویژگی بسیار خوب برای دستگاه‌های برقی است که به شما کمک می‌کند در صورت استفاده طولانی از دستگاه، دچار خستگی در دستانتان نشوید و به راحتی با دستگاه کار کنید.

مزیت استفاده از ماشین اصلاح صورت و سر چیست؟

از مزایای استفاده از ماشین اصلاح می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کار با ماشین اصلاح بسیار سریع تر و راحت از این است که خودتان به روش دستی اصلاح کنید.
 • هنگام کار با ریش تراش نیازی به فوم و ژل اصلاح نیست.
 • زمانی که وقت کافی برای رفتن به آرایشگاه را ندارید، ماشین اصلاح کمک کننده بسیار خوبی خواهد بود.
 • خطر بریدگی، آسیب به پوست، حساسیت‌های پوستی، درد و سوزش در هنگام کار با ماشین اصلاح، به حداقل می‌رسد.

ماشین ریش تراش

آیا می‌توان برای زدن موهای زاید از ماشین اصلاح استفاده کرد

بله ماشین‌های اصلاح قابلیت زدن موهای زائد بدن را دارند اما به هیچ عنوان توصیه نمی‌کنیم این کار را انجام دهید. ماشین‌های اصلاح صورت از نظر ابعاد بزرگ بوده و علاوه بر این قدرت بسیار بالایی هم دارند.

به دلایلی که گفتیم استفاده از ماشین اصلاح برای نواحی بسیار حساس بدن توصیه نمی‌شود، چون ممکن است به خودتان آسیب بزنید و دچار زخم و بریدگی شوید. به جای ماشین‌های اصلاح می‌توانید از کرم موبر، خودتراش، وکس و … استفاده کنید.

عمر مفید یک ماشین اصلاح صورت

اگر می‌خواهید در مورد این که یک ماشین اصلاح چند سال عمر می‌کند، سوال بپرسید، باید بگوییم که در این مورد نمی‌توان پاسخ دقیقی داد چون طول عمر دستگاه به نحوه نگهداری از ماشین اصلاح بستگی دارد.

در کل اگر از دستگاه خوب مراقبت شود، می‌تواند به مدت ۳ الی ۱۰ سال برای شما کار کند. در صورتی که برای ماشین اصلاح مشکلی پیش آمد مثلا دچار شکستگی تیغه شد، باید آن را برای تعمیر به یک مرکز تعمیر کاربلد و معتبر نشان دهید.

بهترین برندهای ماشین اصلاح صورت کدامند؟

اگر قصد خرید ماشین اصلاح را دارید حتما توصیه می‌کنیم این محصول را از برندهای معتبر دنیا تهیه کنید تا از خریدتان پشیمان نشوید و درکنار هزینه‌ای که برای خرید می‌کنید نتیجه خوبی هم بگیرید. از برندهای خوب در این زمینه می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • براون
 • پاناسونیک
 • جیمی
 • پروویو
 • پرینسلی
 • فیلیپس
 • یاندو
 • پایزن

در ادامه ده مدل از محصولات پرفروش ماشین اصلاح را به شما عزیزان معرفی می‌کنیم:

ماشین اصلاح بدن براون مدل BG5010

ماشین اصلاح بدن براون مدل BG5010 یکی از ماشین‌های پر فروش است که 3 عدد شانه قابل نصب روی خط‌ زن است. نحوه کارکرد دستگاه به این صورت است که با حرکت ‌دادن سر دستگاه روی پوست، ابتدا موها توسط خط زن کوتاه شده و با رسیدن به تیغ ژیلت کاملا از ته قطع خواهند شد. اصلاح با این ماشین در اندازه‌های 0.6، 3 و 8 میلی‌متری است که از شانه‌ 0.6 میلی‌متری برای نقاط حساس مانند زیر بغل یا کشاله‌ ران می‌توانید استفاده کنید. این دستگاه در برابر آب مقاوم بوده و منبع تغذیه آن باتری قابل شارژ می‌باشد.

ماشین اصلاح بدن براون مدل BG5010

 

ماشین اصلاح سر و صورت پرومکس مدل 2235

این دستگاه ساخت کشور کره بوده و به خاطر قابلیت‌ها و کیفیت خوبی که دارد، طرفداران آن زیاد هستند. ماشین اصلاح پرومکس شانه‌‌های اصلاح دو طرفه دارد و از این مدل می‌توان برای کوتاه کردن، مرتب کردن یا فرم دادن به موهای سر و صورت استفاده کرد. نوع باتری این دستگاه لیتیوم یونی بوده و ظرفیت باتری 2200 میلی‌ آمپر ساعت است.

ماشین اصلاح سر و صورت پرومکس مدل 2235

 

ماشین اصلاح صورت پاناسونیک سری لمدش مدل ES-ST25

این مدل ماشین اصلاح به تکنولوژی اصلاح برش مستقیم مجهز است. از این محصول می‌توان به صورت خط زن هم استفاده کنید. دور موتور این دستگاه 13000 می‌باشد و از ویژگی‌های منحصر به فرد این محصول می‌توان به وجود سنسورهایی برای اندازه و ضخامت ریش‌های مختلف اشاره کرد. تیغه‌های داخلی دستگاه با زاویه 30 درجه هستند و به کمک فناوری نانو موها را از ریشه قطع می‌کنند اگر از این دستگاه استفاده کنید کمترین آسیب و یا کشیدگی بر روی پوست نخواهید دید.

ماشین اصلاح صورت پاناسونیک سری لمدش مدل ES-ST25

 

ماشین اصلاح صورت فیلیپس مدل AT620

یکی دیگر از ماشین‌های اصلاح پرطرفدار ماشین اصلاح فیلیپس است که باتری به ‌کار رفته در این دستگاه از نوع نیکل‌ هیدرید فلز می‌باشد. این باتری برای شارژ شدن به 10 ساعت زمان نیاز دارد. دستگاه توسط آداپتور شارژ شده و در حالت اتصال به برق کار نمی‌کند. ماشین اصلاح صورت فیلیپس مدل AT620 ، تکنولوژی اصلاح برش چرخشی دارد و جنس تیغه های آن استیل ضد زنگ است.

ماشین اصلاح صورت فیلیپس مدل AT620

 

ماشین اصلاح صورت و سر موزر مدل 1400-050

این دستگاه ساخت کشور آلمان بوده و یک دستگاه سبک و کم صدا است. تکنولوژی به کار رفته در این ماشین به صورت برش مستقیم بوده و جنس تیغه مورد استفاده در ماشین اصلاح سر و صورت موزر، استیل ضد زنگ می‌باشد. این دستگاه دارای دو تیغه از جنس فولاد است که تیغه‌ها تا هفت سایز قابل تنظیم هستند و این قابلیت از ماشین اصلاح فویلی عملکرد بهتری را ارائه می‌دهد.

ماشین اصلاح صورت و سر موزر

 

 

ماشین اصلاح سر و صورت وال مدل 5Star Magic Clip 8148

این دستگاه به روش برش مستقیم کار می‌کند. موتور ماشین اصلاح وال پر قدرت است و سال‌ها می‌توان از آن استفاده نمود. تیغه‌ای که در این محصول به کار رفته از جنس کروم است. دستگاه توسط برق خانگی شارژ می‌شود و با این شارژ می‌توان به مدت 90 دقیقه از دستگاه استفاده کرد. علاوه بر این، محصول یاد شده دارای 8 عدد شانه در اندازه‌های 1 -3 -4 -6 -10 -13 -19 -25 می‌باشد.

ماشین اصلاح سر و صورت وال مدل 5Star Magic Clip 8148

 

 

ماشین اصلاح موی سر اندیس مدل US Pro

این محصول خوش دست و راحت ساخت کشور آمریکا می‌باشد. تکنولوژی اصلاح این دستگاه برش مستقیم است و تیغه های آن از جنس استیل پیشرفته می‌باشد. این دستگاه با اندازه اصلاحی 0.5 تا 2.4 میلی‌متر به شما کمک می‌کند تا یک اصلاح خوب و مناسب را تجربه کنید. نقطه قوت این ماشین موتور قدرتمند آن است. این دستگاه با برق کار کرده و در برابر آب مقاوم نیست.

ماشین اصلاح موی سر اندیس مدل US Pro

 

ماشین اصلاح موی سر پروسنس مدل ER1955

این دستگاه محصول ایتالیا و ساخت کشور چین است که جنس تیغه‌های آن از لیتیوم است و قابلیت خود تیزشوندگی دارند. این محصول 6 عدد شانه در سایزهای 30،20،12،9،6،3 دارد که همگی قابل شستشو هستند.

ماشین اصلاح موی سر پروسنس مدل ER1955

 

ماشین اصلاح آ ا گ مدل HSM 5614

از این ماشین برای اصلاح صورت و سر استفاده می‌شود. ماشین اصلاح آ ا گ قادر است خط ریش و خط پشت موهای سر را به صورت صاف و مستقیم بزند. کار با این دستگاه راحت و آسان بوده و توسط باطری و سیم شارژ می‌گردد. این ماشین حدود 144 گرم وزن دارد و بسیار سبک است. جنس دستگاه استیل و ضد زنگ است و دارای 4 عدد شانه در اندازه‌های 12، 9، 6 و 3 میلیمتری می‌باشد.

ماشین اصلاح سر و صورت آ ا گ مدل HSM 5614 -خاکستری

 

ریش تراش فیلیپس مدل S9731

ریش تراش فیلیپس از تکنولوژی چرخشی برخوردار است و سری انعطاف پذیر به 8 جهت دارد که به کمک این قابلیت روی همه نقاط صورت و گردن حرکت کرده و اصلاحی یکدست انجام می‌دهد. این ریش تراش ضد آب بوده و زیر دوش هم از آن می‌توان استفاده کرد. از بهترین ویژگی‌های این دستگاه می‌توان به سیستم شارژ سریع در 5 دقیقه اشاره نمود.

ریش تراش فیلیپس مدل S9731